Πέμπτη 25 Οκτωβρίου 2012

10... με τόνο (!!!) στο κοουτσάρισμα του Κιούρκου

10... με τόνο (!!!) παίρνει ο Σωκράτης Κιούρκος για το χθεσινό του κοουτσάρισμα στο παιχνίδι του Παλληνιακού κόντρα στην Δόξα Κορωπίου και τη νίκη -πρόκριση στην παράταση με 3-1.

Ο προπονητής των Παλληνιωτών διάβασε άριστα το ματς στο δεύτερο μέρος και οι  κινήσεις του συντέλεσαν τα μέγιστα, ώστε να έρθει πρώτα η ισοφάριση και μετά η πρόκριση στην παράταση.

Μπορεί ο Παλληνιακός να δέχθηκε γκολ μόλις στο πρώτο λεπτό, ωστόσο δεν πανικοβλήθηκε και κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι. Σε αυτό βοήθησαν φυσικά και οι αλλαγές του Κιούρκου, ο οποίος στο 25΄έριξε στο ματς τον Σκεντούλη, στο 60’ τον Αναστασίου και στο 70’ τον Ντρένοβα. Μάλιστα, και οι τρεις παίκτες που μπήκαν από τον πάγκο σκόραραν, ενώ η είσοδός τους στον αγωνιστικό χώρο άλλαξε σε μεγάλο βαθμό την εικόνα και εν τέλει την ροή του αγώνα.

Το χθεσινό κοουτσάρισμα του τεχνικού του Παλληνιακού ήταν εξαιρετικό και φυσικά η πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου πιστώνεται σε μεγάλο βαθμό σε αυτόν!!!