Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2014

Ισοπαλία στον Γέρακα με γκολ στο 85’!

Ο Παλληνιακός βρέθηκε να… κυνηγά το σκορ στην έδρα του Νικηφόρου, όμως παίζοντας καλά στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισε (1-1) και λίγο έλειψε να πάρει και το «διπλό»!

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, είχαν την κατοχή, την κυκλοφορία της μπάλας και τελικά και το γκολ στο 20ο λεπτό με τον Δούβο. Στο δεύτερο όμως ημίχρονο ο Παλληνιακός βελτιώθηκε και μετά το 70’ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 75’ έφτασε μία… ανάσα από την ισοφάριση, όταν το σουτ του Μητσιάρα σταμάτησε στο δοκάρι, ωστόσο στο 85’ ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 1-1.

Αυτό ήταν και τελικό σκορ, παρά τις πιέσεις των Παλληνιωτών στα τελευταία λεπτά.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ: Γιαλεσάκης, Τσουκαλάς, Τσιριγώτης, Ντάσκαρης, Καραΐνδρος, Παναγιότι (60' Τσικριτέας), Κλης, Παπαβασιλείου, Κούκος (72' Ν. Καλούδης), Δούβος, Καγιάς (54' Βεντούρης).