Κυριακή 4 Μαρτίου 2012

Λύγισε σε ένα ημίχρονο (Άρης Βούλας - Παλληνιακός 3-0)

Σε κακή ημέρα βρέθηκαν οι παίκτες του Παλληνιακού χθες στο γήπεδο του Άρη Βούλας και ηττήθηκαν με 3-0.
Μάλιστα, όλο το κακό έγινε στο πρώτο ημίχρονο, όπου οι γηπεδούχοι σημείωσαν και τα τρία τέρματά τους, «καθαρίζοντας» από νωρίς την υπόθεση νίκη. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε και παρά τις προσπάθειες των φιλοξενουμένων να επιστρέψουν ξανά στο παιχνίδι, τελικά δεν το κατάφεραν. Συντέλεσε σε αυτό και ο τραυματισμός του Ντρένοβα που υπέστη τράβηγμα και εγκατέλειψε το ματς. Τα τέρματα του Άρη πέτυχαν οι Καβάσης 12’, Πολυχρονιάδης 16’ και Χριστόπουλος 40’. Στις καθυστερήσεις μάλιστα του πρώτου μέρους ο Άρης είχε και δοκάρι με τον Παππά!
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Χριστοφιλέας, Αλβανός (76’ Αναγνωστόπουλος), Ρακιντζόπουλος,  Καρακάσης, Κουτσούκος, Μπούρας, Ντρένοβα (46’ Κοκκινάκης), Σκεντούλη, Κοβάνης, Ρουφαγάλας, Σταθόπουλος (46’ Κόντος).