Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012

Δίκαιη μοιρασιά... ( Παλληνιακός-Μάχη 0-0)

Ισοπαλία παραχώρησε πριν από λίγη ώρα ο Παλληνιακός στο γήπεδό του κόντρα στην Μάχη Μαραθώνα (0-0).
Σε ένα παιχνίδι που δεν ήταν και το καλύτερο που θα μπορούσαν να κάνουν οι γηπεδούχοι, η μοιρασιά των βαθμών, σε γενικές γραμμές κρίνεται δίκαιη αφού η υπεροχή στις λεπτομέρειες του Παλληνιακού, δεν ήταν τέτοια που να δικαιολογεί και την επικράτησή του.
Χωρίς να δημιουργήσει της κλασσικές ευκαιρίες στο ματς η ομάδα του Σωκράτη Κιούρκου, περιορίστηκε κυρίως σε μακρινά σουτ, τα οποία, πότε πιο εύκολα, πότε πιο δύσκολα, εξουδετερώθηκαν. Η καλύτερη στιγμή για τους γηπεδούχους, το δοκάρι του Σκεντούλη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.
Στην αντίπερα όχθη, ούτε και η Μάχη έκανε κάποιο συγκλονιστικό ματς. Περιορίστηκε κι εκείνη σε νευρικές προσπάθειες έξω από την εστία του Χριστοφιλέα και σε κάποια μακρινά σουτ τα οποία δεν είχαν ιδιαίτερη τύχη…
ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Χριστοφιλέςας, Αλβανός, Ρακιντζόπουλος, Καρακάσης, Κοκκινάκης, Κουτσούκος (85’ Λαδέας), Ντρένοβα, Σκεντούλη, Ζώκος (65’ Ρουφαγάλας), Κοβάνης, Μητσιάρας.