Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου 2012

Τρέχει με... 1000 και σκοράρει! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιώργος Καρακάσης στο παιχνίδι της προηγούμενης εβδομάδας με τον Γέρακα, έγινε ο πρώτος παίκτης του Παλληνιακού που έφτασε φέτος τα 1000 αγωνιστικά λεπτά στο πρωτάθλημα!

Ο αμυντικός και αρχηγός των Παλληνιωτών, έχει παίξει βασικός και στα 12 ματς από την αρχή της σεζόν και έτσι έφτασε νωρίς – νωρίς στα 1080 λεπτά συμμετοχών, τη στιγμή που πέρυσι είχε 2407 σε ολόκληρη την χρονιά!

Ο Σωκράτης Κιούρκος δείχνει να τον εμπιστεύεται απόλυτα, αφού όπως είχαμε γράψει άλλωστεαι πριν από λίγο καιρό, η άποψη του είναι πως: «Ο Καρακάσης δεν βγαίνει ποτέ».

Μάλιστα, ο ταλαντούχος αμυντικός γιόρτασε τα 1000 λεπτά προχτές με γκολ κόντρα στον Γέρακα, αλλά όχι με νίκη, αφού η ομάδα ηττήθηκε με 2-1. Αυτό ήταν και το τρίτο φετινό του τέρμα...