Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

Ανατροπή και νίκη στο ντέρμπι με τον Γέρακα για τους Παίδες!

Μεγάλη νίκη για τους Παίδες του Παλληνιακού στο ντέρμπι με τον Γέρακα. Επικράτησαν με 1-2 εκτός έδρας, πραγματοποιώντας μάλιστα ανατροπή στο σκορ καθώς βρέθηκαν πίσω με 1-0 στιες καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη όμως οι Παλληνιώτες μπήκαν πολύ δυνατά στο γήπεδο και αποφασισμένοι να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ. Έπαιξαν με πάθος και με πειθαρχεία και έφτασαν τελικά στη μεγάλη νίκη, με όλα τα παιδιά να διακρίνονται και να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό! Το τέρμα της ισοφάρισης πέτυχε στο50’ ο Παπαδόπουλος και εκείνο της νίκης στο 70’ ο Τζεβελεκάκης.

Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού πάντως είναι, ότι όλα τα παιδιά της Παλλήνης διακρίθηκαν στο ματς και δίνοντας έναν σπουδαίο αγώνα στην επανάληψη, κατάφεραν δικαίως να φτάσουν στην ανατροπή. Μάλιστα είχαν και δοκάρι με τον Μπαρμπίδη για ένα ακόμη τέρμα.